Хресна дорога центральними вулицями Одеси

Вперше на вулицях м. Одеси в Лазареву суботу, перед початком Страсного тижня, молилися Хресну дорогу. Хресна хода рушала від храму Св. Андрея Первозванного УГКЦ, і розпочав її своїм напутнім словом та початковою молитвою Владика Михаїл Бубній, екзарх Одеського та адміністратор Кримського екзархатів, УГКЦ.

Далі хода рушила центральними вулицями м. Одеса. Зважаючи на кількість учасників ходи, яких налічувалося десь близько п’ятиста, поліція перекрила нам проїздну частину вулиць. Пройшлися вулицями Мала Арнаутська, Пушкінська, Єкатериненська, Грецька, Дерібасівська, Гаванна. Попереду двома колонами крокувало духовенство РКЦ та УГКЦ. Взяли участь священники не тільки церков м. Одеси двох обрядів Католицької Церкви, але й прибули священники і богопосвячені особи з деканату. Між священичими колонами різні церковні громади та спільноти несли почергово хреста.

Одразу після хреста ступали три Верховні пастирі – владика Михаїл Бубній УГКЦ, владика Броніслав Бернацький РКЦ та владика Серге Машевскі Німецької Лютеранської Церкви, а за ними й усі вірні. На стаціях Хресної дороги роздумували над текстами, які написав папа Бенедикт XVI у 2006 році для Хресної дороги в Колізеї.

https://www.facebook.com/MiPatriotiUkraini/videos/1375227695869947/

Одна із стацій відбулася також перед катедральним храмом Успіння Пречистої Діви Марії РКЦ, а завершилася хода у храмі Св. апостола Петра РКЦ. Завершальне слово у цій молитовній ході мав владика Броніслав. Усі вірні також приступили до вшанування реліквії Святого Хреста Господнього і після уділення їм відпусту та пастирського благословення розійшлися по своїх домівках скріплені силою спільної молитви в Христовій присутності, «бо де двоє або троє зібрані в моє ім’я, там я серед них» (Мт. 18, 20), – сказав Господь.